luni, 13 septembrie 2021

 

CE REVENDICAM PE 16 SEPTEMBRIE...

-         In atentia tuturor membrilor SCMD/CNSC –

Intrucat, de 31 de ani avem parte exclusiv de guverne ale imposturii si tradarii nationale, de santajabili sau analfabeti... nefunctionali, dirijati din exterior sa actioneze strict in interesul capitalului transnational, adica al comunism/globalismului si in slujba cupiditatii din dotare, ca adversari declarati ai intereselor romanesti, de indivizi care au pregatit, ”pas cu pas”, transformarea Romaniei in ”stat esuat” si dezintegrarea natiunii noastre, NOI, adevarata societate civila organizata, ne manifestam astazi, in strada, in mod real democratic, dreptul constitutional de popor suveran, cerand demisia actualilor impostori si instaurarea unui Guvern de Uniune Nationala, care:

1)    Sa stopeze politica de sluga penibila a Romaniei fata de interesele straine divergente;

2)    Sa renunte la subventiile acordate, in crizele provocate, exclusiv bancilor, multinationalelor si posturilor de televiziune private si obediente, la taxele, impozitele si chiriile preferentiale pentru aceiasi;

3)    Sa retraga sprijinul financiar acordat, nejustificat, partidelor si fundatiilor, uniunilor, asociatiilor, obediente acestora;

4)    Sa declanseze marea ancheta a privatizarii frauduloase a capacitatilor de productie romanesti, instrainarea resurselor nationale, a pamanturilor, apelor, padurilor si cladirilor de utilitate publica;

5)    Sa restabileasca integral controlul statului asupra resurselor nationale si industriilor strategice;

6)    Sa initieze impozitarea graduala si proportionala a profiturilor, cu pana la 90%, in procent fix urmand a fi impozitate doar salariile si sinecurile (cele 3,3 milioane de indemnizatii de merit, rente viagere, ajutoare sociale, etc, botezate in mod programat – ticalos ”pensii”) care constituie venituri si sa renunte la impozitarea celor 2,2 milioane de pensii, care provin din venituri deja impozitate, constituind un drept patrimonial dedus exclusiv din indeplinirea integrala sau partiala a unor contracte de munca, ori, in cazul pensiilor militare de stat a unor contracte ”de prestare a activitatii” de militar/politist, in slujba statului, cu riscul vietii si prin renuntarea la majoritatea drepturilor civile;

7)    Sa investeasca mijloacele financiare astfel rezultate in refacerea capacitatilor de productie romanesti si in infrastructura, pentru a-si indeplini misiunea constitutionala de asigurare a bunastarii poporului, prin crearea de locuri de munca si acordarea de salarii si pensii decente, comparabile cu cele din statele membre UE. Astfel s-ar stopa si migrarea fortei de munca;

8)    Sa investeasca prioritar in invatamantul adaptat cerintelor progresului economic, social si spiritual al natiunii romane, in cercetare si in sanatate;

9)    Sa reformeze Justitia, despartind magistratii de procurori, introducand criteriile de competenta la obtinerea functiilor si eliminand paralelismele, prin includerea reala, spre exemplu, a DNA, ca sectie, in Parchetul General si a CCR exclusiv ca sectie de profesionisti in analizarea constitutionalitatii proiectelor legislative, in cadrul ICCJ. Sa largeasca competentele SIIJ;

10)           Sa stopeze politica de privatizare fortata, adica de instrainare a activelor statului, a spitalelor si, mai nou, de externalizare a Apararii;

11)           Sa reformeze SNAOPSN, excluzand amestecul politic in organizarea si functionarea acestuia si sprijinind prioritar industria romaneasca de aparare;

12)           Sa stopeze ”liberalizarea” preturilor la energie electrica si gaze, declansand ancheta impotriva strainilor si complicilor interni care urmaresc, prin aceasta, nu numai imbogatirea frauduluoasa ci si distrugerea proprietatii romanesti si aceea, fizica, a romanilor;

13)           Sa initieze anchetarea imbogatirii peste noapte a ”miliardarilor de COVID 19” si incheierea contractelor de achizitii in exces, in ”Pandemie”, de la vaccinuri si masti nefunctionale, la tehnica de lupta invechita, etc.

Ii vedeti pe alde Citu, Turcan, Ciuca, Barna ori Fifor, Les si Hunor facand toate astea? Noi, NU si de aceea protestam in strada! Pentru ca ne-am saturat sa fim cobaii intereselor straine si sa ne pierdem si Tara si viata printre degete, din cauza unor saltimbanci cu ifose de bratieni, averesti, carpi, titulesti ori titel-petresti! Ne-am saturat de ”Ciocu mic, ca acum noi suntem la putere si facem ce vrem!”...

Vrem profesionisti patrioti in Guvern si in Parlament! Vrem Guvern de Uniune Nationala si ALEGERI ANTICIPATE! Vrem ca gastile de interese personale si penale, antinationale, sa fie inlocuite, cu adevarat de partide politice responsabile! Nu sunt in stare?... VALEA!

Pentru asta ne adunam, respectand legile Tarii, in numele dreptului nostru sacru la legitima aparare, ca persoane, familii, natiune si Tara, in Piata Victoriei, joi 16 septembrie 2021, incepand cu orele 10.30! Si, pentru ca ne ”mana in lupta”... ”saracia”, nu numai ”nevoile si neamul”, neavand bani sa cumparam garduri despartitoare ”de pe piata libera” sau sa le inchiriem de la PGG, apelam la aliatii tuturor celor 5 structuri sindicale organizatoare sa formeze garduri-vii, despartitoare, in jurul pichetelor noastre!

Jos Guvernul hot, tradator si asasin! Traiasca Romania!

Honor et patria! Vae victis!

p/CNSC

Col. (r) dr. Mircea DOGARU

Presedintele SCMD

 

 

 

 

joi, 9 septembrie 2021

In numele dreptului la legitima aparare

 IN NUMELE DREPTULUI LA LEGITIMA APARARE!

-         In atentia participantilor la manifestatia din 16 septembrie a.c., din Piata Victoriei –

 

Doamnelor si domnilor,

De la infiintarea SCMD, noi va atentionam ca zecile de mii de pui si nepoti de securisti si activisti tradatori, spalati pe creier la “studii” in afara, se intorc, urmand a fi propulsati, prin frauda, la Putere, pentru a lichida, in interes strain, tot ce mai are Romania si, in final, insasi Tara! Ca in Franta, Germania, Grecia, SUA, Australia etc., se incearca si la noi vinderea ultimelor active ale statului!

In marile Capitale europene, cetatenii s-au ridicat la lupta impotriva comunism/globalismului, nu impotriva portului mastii si a vaccinarii medicilor, cum ne minte pe noi media imbecila si tradatoare.

Noi am vegetat si am inceput sa pierdem … CFR Marfa, Platfoma Magurele, TAROM, Portul Constanta etc. In plus, pentru ca nu ne-au lichidat nici COVID-ul  nici vaccinul, au inceput sa ne lichideze economic. OUG 226/2020, data hoteste, in Ajun de AN Nou, a inghetat salariile si pensiile. Si am stat ca boii pe coada, speriati de amenintarea ca s-ar putea sa ni le si taie. Nu a fost nevoie, pentru ca au crescut toate preturile, zilnic, la cote nesimtite! Ca si somajul! Si ne-am tratat cu mici, bere si hahaila televizata, in numele imbecilului “Have fun”! Drept care, daca n-au reusit sa ne vanda sau sa ne lichideze pe toti, la bucata, astazi, considerandu-ne inutili si lasi, ne dau lovitura de gratie, lichidandu-ne cu toptanul! In interesul lor (al hotilor interni) si al stapanilor lor (marii asasini economici mondiali)!

Au “liberalizat” pretul la energie, adica la curent si gaze, nemaisustinand gigacaloria, pentru consumul populatiei. Instapaniti pe resursele noastre, pe banii si pe munca noastra, neinvestind nimic in Hidro, Termo si Nuclearelectrica, create de noi, pe vremea lui Dej si Ceausescu, se pregatesc sa-si dea profituri cu 300% mai mari. Urmand ca noi, in imposibilitate de plata, sa facem infarct, apoplexie, sa ne sinucidem, dupa ce ne-am vandut toate proprietatile, in iluzia ca vom putea acoperi impozitele la stat, sau sa ne luam lumea in cap! Vom crapa la iarna de frig, de foame, stress, din imposibilitatea de a ne trata bolile, ne vom vinde ca sclavi sau vom cersi pe la alte porti! S-a intamplat si la case mai mari! In Belgia, de exemplu, unde, de trei decenii, bastinasii sunt platiti de 22, 5 ori mai prost decat slugile comunism/globalismului! Asta daca nu ne trezim, ca francezii, germanii, ungurii, englezii, americanii etc.! Si, daca ne mai lasam prostiti de masuri ticaloase, prezentate mediatic drept solutii! De exemplu “Legea consumatorului vulnerabil”! Adica dam, tot din banii nostri (din taxe si impozite), 5 bani alora care au venitul sub 2000 lei/persoana, compensatie pentru curent si gaze. Lor nu le ajunge, noi platim, in schimb, pana ne vom gasi cu totii in situatia lor, iar hotii isi inzecesc profiturile. Aceasta este  politica actualei Puteri care, in loc sa plafoneze profiturile marilor asasini economici mondiali, le plateste, din banii nostri, ajutoare si stimulente de “Pandemie”!

Pe cale de consecinta, treziti la realitate de perspectiva lichidarii noastre ordonate, iesim in strada! Nu impotriva idiotului sef care nu stie nici ce balmajeste! Nu impotriva guvernului de tradatori si impostori! Impotriva “Puterii”, instalata prin frauda, de propaganda “Pandemiei”, presedinte si serviciile tradatoare: fostii basisti ajunsi “liberali”, care au transformat dictonul “Prin noi insine” in “Pentru noi insine”, UDMR-istii care vor spargerea Romaniei in bucati si comunist/globalistii care vor, in plus, si distrugerea natiunii, a proprietatii, credintei si familiei. Jos, asadar, nu Citu! JOS TOTI!

In zilele circului cu joaca “de-a guvernul”, facut de tradatorii pe care nu-i mai satura Dumnezeu de ciolan, NOI, sindicatele, dezgustate de partide, vrem un Guvern de Uniune Nationala, care sa asigure, constitutional, dezvoltarea economica a Romaniei, accesul egal al tuturor la invatatura si sanatate, transporturi civilizate, locuri de munca pentru tineri, salarii, pensii si indemnizatii (pentru elevi si persoanele cu handicap, nu pentru putori si hoti) decente, Justitie adevarata, Armata, Politie, Servicii de Informatii si Contrainformatii real-nationale! Asadar … “JOS GUVERNUL! JOS IMPOSTORII SI TRADATORII!” Vrem alegeri anticipate si o majoritate constient nationala in Parlament, care sa decida si soarta “Regelui meditatiilor”! Si care sa-si indeplineasca atributiile constitutionale! Intrucat noi aparam dreptul legitim la viata, vom iesi toti cu masti de protectie si vom pastra distantarea … nu “sociala”, cum proclama idiotii Puterii, ci fizica. Nu de teama SARS-COV-2022 sau a amenzilor, ci pentru a nu permite unei media ticalosita sa minta lumea in ceea ce priveste obiectivele noastre, care sunt strict economice, sociale si nationale!

Fara masti vom iesi data viitoare, cand ne vom apara ultimul drept pe care comunist-globalistii ni-l contesta … Acela de a decide singuri cand si cum murim! Deocamdata …

“Traiasca Romania! Traiasca Tricolorul ! Jos tradatorii! Afara, afara / cu javrele din Tara!”.

 

Honor et Patria! Vae Victis!

Presedintele SCMD,

         Col.(r) dr. Mircea DOGARU

Bucuresti,

09.09.2021

luni, 6 septembrie 2021

Deciziile Comitetului Director al SCMD

Deciziile Comitetului Director al SCMD

Oarda, 04 septembrie 2021

Intrunit statutar la Oarda (jud. Alba), CD al SCMD a analizat consecintele masurilor antiromanesti, luate exclusiv in interes strain, de guvernele succescive ale imposturii si tradarii nationale, cu grave consecinte si asupra militarilor si politistilor in activitate, cat si, mai ales, in rezerva, vizand destructurarea noastra national-statala si a luat, prin vot unanim, urmatoarele decizii:

1.      La manifestatiile din fata Guvernului, din data de 16 septembrie a.c. (unde SCMD este coorganizator) si 30 septembrie a.c. (organizator SNPPC), toate filialele SCMD din Capitala si din Tara situate la o distranta de mers de pana la patru ore de Bucuresti, vor trimite participanti. Acestia vor avea asupra lor steaguri tricolore. Deasemenea vom solicita delegati de la toate structurile membre CNSC. Motivatia o constituie masurile clar antistatale si antinationale luate indeosebi de Guvernul Citu, sub pretextul “austeritatii” si Pandemiei, vizand pauperizarea rapida a populatiei Romaniei si aruncarea statului roman in incapacitate de functionare. Dovada o constituie renuntarea, in numele unei “democratii” deviante, inclusiv la simbolurile nationale. In ceea ce priveste Rezerva, umilita, batjocorita sistematic in ultimii 12 ani, este vizibila politica de genocid prin masurile financiar-economice prevazute.

SCMD lupta, asadar, nu numai pentru drepturile salariale si siguranta locului de munca ale militarilor si politistilor in activitate sau pentru drepturile la munca, pensie si conexe ale rezervistilor ci, conform juramantului, pentru drepturile similare ale tuturor cetatenilor si pentru dreptul la existenta democratica si libera al intregii natiuni si al statului roman. Pe 16 si 30 septembrie, orice canalie de pe Terra va trebui sa priceapa, ca si in Romania ca si in Franta, Germania, SUA, U.K., Grecia, Ungaria, Australia etc. “Vestele kaki” se ridica impotriva intentiilor criminale ale comunism-globalismului.

2.           Analizand declaratia din 3 septembrie a.c. a presedintelui PNL, privind desfiintarea, pentru viitor, a asaziselor pensii speciale si “normalizarea”, prin reducere, a celor aflate in plata, CD a luat decizia pregatirii din timp a contracararii in Justitie, in strada si-n Parlament a oricaror noi initiative legislative ale impostorilor guvernamentali vizand destructurarea rezervei si aruncarea acesteia pe Casa Nationala de Pensii. La momentul oportun, actiunile vor fi facute publice pentru orientarea tuturor celor ce vor voi sa urmeze exemplul SCMD.

3.      Desemnarea de catre fiecare filiala a SCMD a unu – doi membri care, sub coordonarea vicepresedintilor cu responsabilitati zonale, sa devina activi pe social-media pentru a contracara atacurile imagologice si psihologice sustinute de agenti de influenta ai intereselor straine impotriva SCMD, astfel incat ultmul analfabet din Romania sa inteleaga urmatoarele: rezervistii au cotizat intreaga lor viata mai mult decat civilii, inclusiv pentru pensii, direct la bugetul de stat; obligatiile militare ale rezervistilor continua, deci pensiile lor sunt, in fapt, solde de rezervist; pensiile lor se platesc nu din cosul comun cu civilii, ci din cei 2% destinati Apararii, conform Tratatului de Aderare la NATO; structurile militare au si castiguri proprii pe langa cei 2%, astfel incat isi permit sa sustina anual, prin donatii, Fondul de Rezerva al Guvernului; pe cale de consecinta, chiar daca toti rezervistii mor intr-o noapte, nici un leu din fondul lor de pensii nu va ajunge la badea Gheorghe, ci la samsarii de armament (de asta lupta SCMD ca rezerva sa nu fie decuplata de la MApN, MAI si SRI si aruncata, fara bani, in carca civililor); noi nu am avut si nu avem contracte de munca normata la 8 ore, cu plata suplimentara, ci contracte de “prestare a activitatii” de militari/politisti, la ordin, 24h/24, soldate, in caz de incalcare, nu cu desfacerea contractului, ca la civili, ci cu arestare la pace si cu executie in caz de razboi; contractele noastre au presupus si presupun pierderea de catre militari/politisti a aproape tuturor drepturilor civile.

Prin dezvoltarea acestei activitati la nivel de filiale, speram sa oprim si atacurile oilor noastre, adica ale fudulilor din ograda proprie care, simtind ca li se apropie funia de par, ar vrea sa ramana in constiinta natiei 1000 de ani si, constientizandu-si propria impotenta, ii ataca pe toti cei care fac si reprezinta tot ceea ce ei ar dori sa faca si sa  reprezinte, dar nu sunt in stare.

4.      Organizarea de catre domnii vicepresedinti responsabili de zona, in viitorul apropiat, a unor intalniri ale conducerii centrale ale SCMD cu presedintii si birourile operative ale filialelor din zona de responsabilitate. Decizia are in vedere ticaloasele masuri care vor fi luate, matematic, dupa congresul PNL, sub pretextul reactivarii COVID-19, in ceea ce priveste restrictionarea adunarilor si manifestatiilor publice.

5.      Declansara actiunilor in Justitie pentru recuperarea sumelor banesti si a bunurilor materiale apartinand SCMD, aflate la dispozitia persoanelor care au dezorganizat filiale ale SCMD, plecand cu acestea la alte structuri organizatorice ale rezervistilor, aflate, vizibil, astazi, pe statul de plata al ministerelor noastre de resort, ale caror interese politice, de slugi antinationale, le sustin.

In concluzie, obtinerea aprobarilor de manifestare pentru 16 septembrie a.c., de catre SCMD si aliatii sai, FSTFR, USS-CFR, SUS CFR-Calatori si SN “Forta Legii” si, pentru 30 septembrie a.c., de catre SNPPC, se vadeste esentiala in actualele conditii ale degringoladei politice. Vom iesi in strada pentru apararea punctuala a drepturilor noastre, dar si a drepturilor natiunii si ale Romaniei, impotriva oricarui guvern de impostori si tradatori, fie el Guvernul Citu, fie altul similar. In acord cu actiunile rezervistilor din statele membre NATO, asa cum am anuntat atasatii militari ai ambasadelor pichetate la 24 ianuarie a.c., ne ridicam la lupta alaturi de sindicatele civile, pentru apararea dreptului nostru sacru, al tuturor, la o existenta normala, impotriva fortelor distructive, ucigase, comunist-globaliste ale capitalului transnational!

Veniti, asadar, cu steaguri tricolore!

Traiasca Romania!

Honor t Patria!Vae Victis!

Presedintele SCMD,

            Col.(r)dr. Mircea DOGARU

Bucuresti,

06.09.2021

miercuri, 1 septembrie 2021

 

DELEGATIE A S.C.M.D. LA COMISIA DE APARARE A SENATULUI

INFORMARE

                             In atentia tuturor membrilor S.C.M.D.

Ieri, 31 august a.c., o delegatie a SCMD, ilustrand componenta sindicatului nostru (rezervisti proveniti din M.Ap.N., M.A.I. si Servicii) a purtat la Parlament, la solicitare, un dialog de 2 ore cu Presedintele Comisiei de Aparare, Ordine Publica si Securitate Nationala, doamna senator Nicoleta PAULIUC.

Delegatia a prezentat punctele de vedere ale SCMD in problematica, extrem de grava a neaplicarii prevederilor decurgand din Tratatul de aderare la NATO, in privinta urmatoarelor:

·        proiectele de legi – statut ale cadrelor militare si politistilor;

·        salarizarea, cu discriminarea cadrelor cu experienta (platite conform indicilor de salarizare din 2009) fata de cei nou angajati (platiti la nivelul indicilor actuali);

·        pensiile militare, la care discriminarea s-a introdus prin OUG 1/2011, permanentizandu-se prin anihilarea Legii 223/2015 tot prin OUG- uri (57/2015, 59/2017, 114/2018, etc.);

·        tentativele de schimbare a statutului Rezervei, prin aruncarea acesteia (fara banii aferenti) in responsabilitatea Guvernului sau Parlamentului si a Casei Nationale de Pensii, fara suplimentarea bugetului;

·        manipularea ministrilor si parlamentarilor, indiferent de culoare politica, de catre juristii si finantistii M.Ap.N. in vederea inghetarii/micsorarii cuantumului pensiilor militare de stat si pierderii/limitarii drepturilor conexe ale rezervistilor (la munca, asistenta medicala gratuita, acces la caminele de garnizoana si la bazele de tratament si odihna ale Sistemului) etc.;

·        stimularea inechitatii si discriminarii intre rezervisti dar si a tuturor rezervistilor fata de pensionarii civili, pe fondul declansarii unei campanii mediatice injuste si insultatoare, menita sa stimuleze, in interes extern, dispretul si ura civililor fata de militari si politisti;

·        furtul calificat al ajutoarelor sociale, pensiilor suplimentare si drepturilor banesti decurcand din OMM, grupele de munca si activitatea prestata dupa incheierea contractului cu M.A.I. si M.Ap.N., de catre rezervisti, in institutii publice ori firme private.

Argumentandu-si cu documente acuzele si prezentand solutii, delegatia SCMD a solicitat, suplimentar:

·        asumarea explicita de catre guvernanti si parlamentari a diferentei juridice dintre contractele de munca, normata la 8 ore, ale civililor si cele de ”prestare a activitatii” la ordin, 24h/24 ale militarilor si politistilor;

·        constientizarea de catre aceiasi a lipsei de competenta a Ministerului Muncii si a Comisiilor de munca din Parlament in ceea ce priveste salarizarea si pensiile militarilor si politistilor, de unde rezulta si imposibilitatea juridica de cuprindere a civililor, militarilor si politistilor in prevederile unor legi unice;

·        necesitatea analizarii situatiei noilor promotii de politisti care nu mai au pregatire militara, grade militare si responsabilitati militare in caz de conflict armat;

·        necesitatea externalizarii controlului psihologic la politisti si militari, ilustrata semnificativ de ”Cazul Feroiu”;

·        necesitatea departajarii clare, din punct de vedere juridic, nu numai a soldelor de rezervist, botezate impropriu ”pensii”, de pensiile civile dar si, indeosebi, a acestora de ajutoarele sociale, indemnizatiile de merit si rentele viagere, botezate in mod ticalos, cu ajutorul jurnalistilor inculti sau manipulati – ”pensii”, desi nu au nici o legatura cu definirea pensiei ca drept patrimonial dobandit in urma unor contracte de munca, partial sau integral indeplinite;

·        lipsa de profesionalism, datorata nespecializarii in drept constitutional si numirii pe criterii politice a membrilor CCR, fapt cu consecinte dezastruoase asupra rezervistilor ale caror drepturi legitime sunt anulate, impotriva oricarui principiu de drept, de catre magistratii obedienti politic, etc.

Honor et patria! Vae victis!

Presedintele S.C.M.D.

Col. (r) dr. Mircea DOGARU

 

 

marți, 24 august 2021

 

PROGRAMUL DESFASURARII LUCRARILOR CD AL SCMD

3-4 SEPTEMBRIE 2021, PERLA MURESULUI

 

-         In atentia domnilor vicepresedinti ai SCMD -

 

Vineri 3 septembrie a.c.   

·        Deplasare spre Alba Iulia si cazarea la pensiune;

·        Orele 19.00 – Cina.

Sambata 4 septembrie a.c. (orele 08.30-13.30)

·        08.00-08.30 – Micul dejun;

·        08.30-08.45 – Deschiderea lucrarilor; prezenta, constatarea calitatii statutare a CD; un moment de reculegere pentru camarazii decedati de la precedentul CD;

·        08.45-10.00 – Reactia SCMD la ofensiva criminala, declansata de M.Ap.N., M.A.I., USR si media obedienta, cu complicitatea CCR,  impotriva rezervistilor, a militarilor, politistilor si jandarmilor in activitate si a drepturilor lor statutare. Dezbateri. Propuneri, Solutii.

·        10.00-10.15 – Pauza;

·        10.15-11.00 – Informare privind situatia proceselor SCMD si ale membrilor SCMD. Opinii, propuneri de noi actiuni in justitie;

·        11.00-11.30 – Informare privind situatia financiara a SCMD. Discutii, propuneri, solutii;

·        11.30-12.20 – Integrarea noilor rezervisti in activitatea filialelor SCMD. Situatii concrete, informari si propuneri ale filialelor.

·        12.20-12.30 –Pauza;

·        12.30-13.30 – Dejunul. Inchiderea lucrarilor CD.

 

Secretariatul SCMD

marți, 17 august 2021

 

DISPOZITIVUL MANIFESTATIEI DIN 16 SEPTEMBRIE 2021

PIATA VICTORIEI, ORELE 10.30

-         In atentia tuturor celor interesati, membri si nemembri ai SCMD/CNSC –

Doamnelor si domnilor,

La negocierile de la PGC s-au obtinut, pentru manifestatia antiguvernamentala din Piata Victoriei, 6 locatii, dupa cum urmeaza:

1.     Alveola Centrala. Responsabili SCMD si FSTFR;

2.     Alveola Media, dinspre Muzeul de Geologie. Responabil SCMD si SN ”Forta Legii”;

3.     trotuarul din fata Muzeului Antipa. Responsabili USS-CFR si SUS CFR-Calatori;

4.     trotuarul BRD Victoria (Calea Victoriei nr. 224). Responsabil SUS CFR-Calatori;

5.     trotuarul din fata BCR Victoria (Calea Victoriei nr. 155). Responsabil SUS CFR-Calatori;

6.     trotuarul de la Guvern, la intersectia Bd. Lascar Catargiu – Bd. Iancu de Hunedoara si Piata Victoriei. Responsabil FSTFR.

Cu mentiunea ca toti organizatorii sunt membri ai CNSC, va rugam sa va alegeti, din timp, zona de participare.

Va reamintim ca iesim impotriva unei puteri a penalilor, impostorilor, hotilor si tradatorilor de Tara, care: au decis in 30 decembrie 2020 inghetarea pensiilor si salariilor; in ianuarie 2021 liberalizarea preturilor la energie si carburanti, adica scaderea efectiva a veniturilor romanilor, prin cresterea zilnica si nesimtita a preturilor; ameninta cu somaj si taieri de salarii si pensii; au trecut la lichidarea, in interesul comunism/globalismului a tuturor activelor strategice ale statului roman, incepand cu laserul de la Magurele si CFR Marfa, pentru a culmina cu privatizarea jandarmilor, spitalelor si externalizarea Apararii; s-au dovedit mai cainosi decat talibanii, aniversand, cu doua saptamani inainte ca acestia sa intre in Kabul, genocidul din Afganistan, ordonand simbolicelor trupe române sa defileze pe sub Arcul de Triumf, de parca se intorceau victorioase de la Plevna, cu sabia lui Osman Pasa (La demonstratia aeriana au renuntat, deoarece epavele F-16 au inceput sa traga, in loc de rachete, cu rezervoarele de carburant, iar elicopterele sa se dezmembreze in aer, de batranete); au investit sute de milioane de euro in media mincinoasa, sub pretextul pandemiei, nu in locuri de munca si sute de milioane de lei in asociatiile de lingatori de clante ministeriale ale rezervistilor; au imprumutat zeci de miliarde de euro, nu se stie de ce, indatorandu-ne si nepotii nepotilor; au declansat ofensiva impotriva familiei romanesti, a natiunii si a statului, favorizand manifestatiile LGTB si indepartand simbolul national (tricolorul) de pe cladirile semnificative (Parlament, Guvern, Arcul de Triumf, etc.). Este motivul pentru care va solicitam sa veniti cu steaguri tricolore!

Cu tradatorii nu se negociaza!

Spre amuzamentul dvs. anuntam ca, potrivit politicii lui Citu et comp., de azi inainte, daca nu ne vor inchide in case prin actiunea anti-COVID, oricum nu vor mai putea face demonstratii decat cei cu bani. Deoarece Comisia Primariei a pretins sa aducem noi gardurile de protectie, nu jandarmii. Garduri pe care sa le cumparam de pe piata libera sau sa le inchiriem pe bani buni de la PGC. Intrucat, n-avem bani, iar legea nu precizeaza din ce sa fie facute gardurile despartitoare, ne gandim sa facem apel la vreo 30.000-40.000 de bucuresteni sa ne ajute, venind, persoana langa persoana, pe post de garduri vii, umane, in jurul pichetelor noastre!

Honor et patria! Vae victis!

Presedintele SCMD

Col. (r) dr. Mircea DOGARU

vineri, 13 august 2021

 

CALENDARUL MANIFESTATIILOR SINDICALE PE LUNA SEPTEMBRIE, IN CAPITALA SI IN TARA

 

·        16 septembrie – Piata Victoriei, orele 10.30. Organizatori SCMD, FSTFR, USS-CFR, SN- FORTA LEGII si SUS CFR CALATORI - FST. Invitati, in limite legale, CNSC, SNPPC si toti cei care s-au saturat de minciuni si vanzarea de Tara;

·        27 septembrie – la Prefecturile Botosani si Suceava. Organizator SNPPC. Invitati SCMD si toti cei care s-au saturat de minciuni si tradare de Tara;

·        28 septembrie – la Prefecturile Bacau si Vaslui. Organizator SNPPC. Invitati – aceiasi;

·        29 septembrie – la Prefecturile Focsani, Braila si Galati. Organizator SNPPC. Invitati – aceiasi;

·        30 septembrie – Buzau – Prefectura (orele 08.00 – 10.00) si Bucuresti, Piata Victoriei, orele 11.00. Organizator SNPPC. Invitati – aceiasi.

Honor et patria! Vae victis!

Presedintele SCMD

Col. (r) dr. Mircea DOGARU

 

joi, 12 august 2021

 VENITI CU STEAGURI TRICOLORE!

-         In atentia tuturor participantilor la manifestatia din 16 septembrie 2021 –

 

Doamnelor si domnilor,

Timp de trei decenii, ne-am confruntat cu lichele puse pe capatuiala, care au ciordit infinit mai mult decat le-au permis autorii externi ai “revolutiei spontane”, comunist-globalistii care cred ca a da tot ce avem ca popor, inclusiv sangele nostru, la schimb, pentru lozincile, goale de continut, despre “Freedom and Democracy”, este echitabil.

De la alegerile trecute, fraudate la scara nationala, cu binecuvantare prezidentiala, sprijinul media si al unor structuri de forta, ne confruntam, insa, cu un pericol mortal pentru statul si natiunea romana – “MANCURȚII”! Adica sclavii perfecti! Fara creier, fara pregatire, fara constiinta, fara empatie, fara rusine, dar executanti perfecti, in interesul stapanilor externi, care i-au pregatit pentru noi, ca “Solutie finala”!

In martie 1990, in aula Academiei Romane, secondata de specialistul in “Programul PCR”, astazi “demitizator” de serviciu al Istoriei romanilor, Lucian BOIA, fosta mea secretara de partid si adjunct pe CUB al nefericitului expresedinte Emil Constantinescu, urla impotriva noastra, a istoricilotr militari: “Pai sigur, voi militarii ati ramas in urma, ca de obicei. Sunteti conservatori …. Comunistilor! Stati putin, sa mai creasca copiii nostri si o sa va luam la toti capetele!”.

Tovarasa Zoe s-a dus, ca si soacra Serviciilor de Informatii Franceze, Doina Cornea (inlocuita, astazi, de ginerele acelorasi servicii, Dacian Ciolos), Ileana Vrancea (Hedda Katz) a sters-o in Israel, tovarasele Ana Blandiana (favorita coanei Leana si a lui Gogu Radulescu) si secretara de partid de redactii, Lucia Hossu-Longin,  s-au babit. Dar “copiii” lor au crescut si se cred, astazi, indreptatiti la detinerea puterii absolute!

In 2006, rapoartele comisiilor de specialitate ale Parlamentului precizau ca sunt c. 40.000 cu creiere spalate pe banii corporatiior (zisele ”burse Soros”), prin tot felul de cursuri facute in tara si, mai ales, in afara, pe la fundatiile creatoare de pepiniera. Astazi sunt peste 200.000, cei in care s-au bagat bani grei pentru a fi transformati in executanti perfecti! Si, ce e mai periculos, creaza prozeliti in randul adolescentilor,  pe ancestralul conflict dintre generatii!

Minte n-au, dar se considera genii, drept care orice dialog cu ei este inutil. Sunt incapabili de intelegere!

Familii n-au, pentru ca sunt adepti ai amorului liber, ca in vremea Anei Pauker (Hannah Robinsohn) si urasc familia considerata, ieri-“istitutie burgheza”, astazi-“comunista”. Nici sexul nu le mai este clar, drept care sunt adeptii ”genului”, homosexualitatea fiind, alaturi de vaccinarea antiCovid, una dintre solutiile preferate de stapanii lor, pentru reducerea populatiei.

Copii n-au, dar se considera experti in educatie, esential pentru copil fiind, in conceptia lor, sa invete, de la 4 ani, ce este masturbarea.

Carte n-au, drept care abramburesc invatamantul prin legi cretine,  orientandu-l, la adapostul Covid 19, spre parodia telescolii. Nici cultura n-au, drept care, din fudulia prostului, ii urasc pe toti cei care, prin creatia sau faptele lor, au facut cinste poporului nostru si incearca sa-i scoata din constiinta colectiva: Mihai Viteazul, Antonescu, Eminescu, Sadoveanu, Blaga etc. Adica falsifica Istoria si o fac la greu, mistificand, indeosebi, perioada “socialismului” pe care o boteaza, pentru cretini, a “comunismului”, povestindu-ne, mai nou, cum se pitea Ceausescu prin tufisuri, pentru a-i atine calea, pe aleile parcului Palatului Buckingham, reginei Angliei. Idiotii nu stiu ca nici macar pe vremea “Reginei Fecioare” Elisabetha I, nu s-ar fi putut asta, ca si atunci, in secolul XVI, exista un protocol de stat extrem de strict.

Fuduli si prosti, isi urasc parintii si bunicii. O data pentru ca, prin traditie, batranii sunt considerati izvor de intelepciune si, in al doilea rand, pentru ca ii considera “neproductivi”, deci “inutili”. Drept care, fabrica proiecte de legi ale pensiilor, militare si civile, menite sa le aduca pensionarilor, decesul prematur. Uitand ca ei, acesti batrani dispretuiti, i-au nascut din dragoste, i-au hranit, ingrijit, educat sa-i faca oameni, pana cand au incaput pe mana dementilor comunism/globalismului care i-au atras, cu vorbe goale si bani multi, transformandu-i prin “training”, in arme de nimicire in masa, una dintre pricipalele lor misiuni fiind reducerea drastica a populatiei, in spatele jocului de-a Covidul.

Inapti si inepti, incapabili si inadaptati, ei ii urasc pe toti cei care exceleaza in meseriile lor, de la agricultori la medici si profesori, la mineri si ceferisti. Dar cel mai mult ii urasc pe prelati si, indeosebi, pe militari. Pentru ca Biserica este ultimul liant si stalp de rezistenta al unei natii, iar Armata – ultimul stalp de rezistenta al Statului. Nu exista state fara militari! Pana si Vaticanul are o garda elvetiana! Dar armate fara tara exista si sunt capabile sa construiasca, in jurul lor, state. A se vedea Israelul si Autoritatea Palestiniana.

Asadar, noile “genii ale Carpatilor” n-au facut armata dar fac legi pentru rezervisti si isi permit sa ii judece pe militari, jandarmi si politisti, concluzionand ca singurii adevarati sunt nu cei gata sa-si dea viata pentru Tara, ci aceia care cara tucalul stapanilor lor pe meleaguri straine.  Si care se intorc ”victoriosi”, atunci cand talibanii s-au inteles cu respectivii stapani sa le dea ce-i intereseaza (opium-ul si metalele rare),  lasandu-i prada genocidului pe fraierii care s-au crezut aparati. Si sunt pusi, saracii, sa marsaluiasca pe sub Arcul de Triumf sau pe Calea Victoriei, confiscata, astazi, de “transgenderi”, cu aerul ca sunt inaintasii lor, intorsi victoriosi de la Plevna, dupa ce le-au dat cu tifla si sultanului si tarului.

Cu astfel de rebuturi umane nu se poate negocia! Am cere degeaba investitii in refacerea industriei romanesti, in autostrazi, in sanatate si invatamant, salarii si pensii decente etc. Pentru ca misiunea lor este vanzarea catre straini, pe nimic, a ceea ce mai avem ca sursa de venit: CFR-Marfa (rezolvat), CFR-Calatori, TAROM si Portul Constanta (in curs de rezolvare), Platforma Magurele (rezolvata), Exim Bank, CEC Bank, Nuclear, Hidro si Trans Electrica, LOTO, Posta Romana etc. Urmeaza privatizarea jandarmilor si externalizarea Apararii! Pentru ca, mai presus de toate, misiunea lor consta, prin distrugerea ultimelor ramasite ale structurilor, onoarei si demnitatii militare, in distrugerea Romaniei! De aici si ofensiva impotriva simbolurilor nationale: moneda, imnul, Ziua Nationala, Tricolorul!

De ce vom iesi atunci in strada? Nu pentru a negocia cu deseurile neamului nostru, conduse de un condamnat penal in SUA, ci pentru a-i avertiza pe stapanii lor ca ne-am saturat si ca totul se opreste ACUM si AICI! Vom iesi ca omologii nostri din Franta, Germania, SUA, Italia, U.K, Australia, Grecia etc. pentru a transmite comunism/globalismului mesajul …. “Pana aici!”. In fata cladirii Guvernului, vaduvita de Tricolor, va trebui sa iesim cu sute si mii de drapele tricolore! Si, fara tribune si microfoane, vom incerca sa daramam “zidurile Ierihonului”, strigand, la unison: “Demisia!”, “Tradatorii!”, “Hotii!”, “Impostorii!”. Patru cuvinte care rezuma atat realitatea politica a unei Romanii erodata din interior, cat si programul de revendicari al categoriilor socio-profesionale pe care le reprezentam.

Onoare si Patrie! Vai de cei invinsi!

            Col.(r) dr. Mircea DOGARU

            Presedintele SCMD,

Bucuresti,

12 august 2021.

vineri, 6 august 2021

MITING DE PROTEST

  

MITING DE PROTEST

IN PIAȚA VICTORIEI, JOI 16 SEPTEMBRIE 2021

-         Apel către toți românii care mai au minte, inimă, decență si dragoste de Țara –

 

Doamnelor si domnilor,

In fata unei guvernari de impostori si tradatori, pusi pe destructurarea finala a Romaniei, inclusiv prin transformarea ultimilor luptatori, jandarmii, in firma privata de paza, prin indatorarea noastra pentru sute de ani, vinderea pe nimic a ultimelor active strategice ale statului catre straini si transformarea românilor in “mancurți”, te prezinti nu cu solicitari si cu mana intinsa, ci cu un intreg program vizand reforma Justitiei, refacerea infrastructurii si industriei, crearea de locuri de munca, salarii decente, pensii decente, civile si militare, acces egal la sanatate si invatamant, protectia familiei si a copiilor etc., totul concentrat intr-un singur cuvant: “DEMISIA!”.

Iar in fata unui rebut uman care, ajuns prin vointa straina si frauda ministru, ne ordona renuntarea la modul de viata si valorile traditionale, prin decrestinare, renuntarea la aparare integritatii fizice si psihice a copiilor nostri, la proprietate, familie, sex, libertate de exprimare si miscare sau la simbolurile nationale, incepand cu Tricolorul etc., nu ne putem prezenta, nediscriminatoriu, decat cu un singur argument: “Numai prin REFERENDUM, boule/vaco”, pentru a-l (o) face sa priceapa ca, in DEMOCRATIE, nu te poti purta ca pe tarlaua ma-tii, care, daca ti-ar fi urmat conceptiile, nu te-ar mai fi nascut!

Ieri, 5 august, a.c., doua federatii sindicale si trei sindicate nationale au inaintat Primariei Generale a Capitalei, pentru ei si aliatii lor, solicitarea de organizare a unui miting in sase locatii, in Piata Victoriei, joi, 16 spetembrie, incepand cu orele 10.30.

Pe cale de consecinta, va transmitem indemnul de a renunta, pentru cateva ceasuri, la defectele colective traditionale ale românului, la ambitiile retroactive, fudulia nefondata, invidie, lacomie si smecheria de doi bani a celui care  se indoapa cu mici si bere in fata televizorului, lasandu-i pe altii sa-i scoata castanele din foc si sa iesiti dracului in strada, joi, 16 septembrie 2021, la orele 10.30, la Guvern, alaturi de SCMD/CNSC, SFTFR, SUS CFR Calatori – FSTRB, USS-CFRsi SN “Forta Legii”!

 

Honor et Patria! Vae Victis!

Presedintele SCMD,

            Col.(r) dr. Mircea DOGARU

 

P.S. Pentru a desfasura actiunea in limitele legii, va rugam sa va anuntati intentia de participare delegatilor stabiliti pentru negocierile cu PGC: ind. Rodrigo Gabriel Maxim (FSTFR), dr. Denisa Popovici (USS-CFR) si col.(r) Mircea Dogaru (SCMD)






marți, 27 iulie 2021

Asaltul CCR impotriva militarilor continua!

 Asaltul CCR impotriva militarilor continua!

 

 Prin ultima sa   isprava - Decizia nr 256 publicata in MO713/20.07.2021 - CCR  “arunca, din nou, pisica” in curtea militarilor, producand in aceeasi nota dezgustatoare ca si in alte dati, cateva "argumente” in favoarea mentinerii pensiilor magistratilor, dar cu trimitere, cu sugestie clara spre desfiintarea pensiilor militare! Inainte de orice discutie, vreau sa spun ca nu am nici o problema cu pensiile speciale ale magistratilor, chiar daca acestea sunt cu adevarat “speciale” din multe puncte de vedere, ca de pilda in privinta modului cum si le-au obtinut, cuantumurilor acestora etc Am insa ceva de spus referitor la caracterul nu foarte stralucit (ca sa raman in limitele politetei) al acelor magistrati care, in incercarea de a-si "scapa" pensiile, invita practic legiuitorul sa elimine pensiile millitarilor si sa le mentina pe ale lor! Militarii nu au atacat niciodata o alta categorie socioprofesionala pe motiv de salarii, pensii sau alte facilitati acordate sau obtinute de la societate prin norma sau cutuma. Dar au suportat asaltul incalificabil al regimului Basescu-PDL, ulterior si al guvernarii PSD asupra demnitatii si asupra drepturilor lor acordate de-a lungul timpului, ca recunoastere a suportarii privatiunilor vietii de militar. Din pacate, aliatii de nadejde ai regimului Basescu-PDL in actiunile de spoliere a militarilor de drepturile lor au fost o parte din magistrati. Tonul l-a dat acea decizie a CCR din 2010, care contravenea flagrant unei decizii pe aceeasi tema (20/ 2000) si declara unicitatea si intangibilitatea pensiilor magistratilor, putere in stat, vezi Doamne, cu “Statut constitutional”! Decizia din 2010 a “dat liber” la desfiintarea samavolnica a pensiilor militarilor pentru trecut, prezent si viitor, adica inclusiv a celor aflate in plata! Astazi se pune din nou problema desfiintarii lor pentru trecut, prezent si viitor!

Le amintesc domnilor magistrati ca asprimea vietii de militar, limitarea exercitarii unor drepturi, obligatiile suplimentare fata de ceilalti cetateni ,inclusiv dupa incetarea raporturilor de serviciu, regimul de activitate nelimitat la 8 ore, apropiat de munca fortata, au fost luate ca model de magistrati si extinse nejustificat, as zice, asupra profesiei de magistrat, prin decizia 20/2000 a Curtii Constitutionale a Romaniei, impunand astfel acordarea unor pensii cu adevarat speciale, ceea ce s-a si intamplat, tot nejustificat, in opinia mea.  Si nu numai in opinia mea! Aceasta pentru ca salarizarea magistratilor asigura compensarea riscurilor si limitarilor exercitarii unor drepturi pentru domniile lor. IAR PE CALE DE CONSECINTA, AR PUTEA ASIGURA INCLUSIV PENSII BAZATE PE CONTRIBUTIVITATE, MULT DEASUPRA ALTOR CATEGORII SOCIOPROFESIONALE ! 

Cu tot respectul, stimati magistrati, printr-un demers deloc moral, cred eu, domniile voastre ati impus societatii, prin decizie a CCR, sa vi se acorde pensii speciale! Deci, cumva o justiție care a luat-o razna, substituindu-se legiuitorului, legiferand practic pentru sine! Culmea democratiei!!! Spre deosebire de dvs, militarii nu au impus nimic societatii! Societatea le-a recunoscut, incepand din vremea domnitorului (ales!) Alexandru Ioan Cuza, sacrificiile, faptul ca isi pun efectiv viata la dispozitia tarii si le-a acordat, in compensatie, unele drepturi, printre care si acela la pensie de serviciu, calculata dupa alte principii si platita integral de la bugetul de stat. Buget de stat la care militarii au contribuit, inclusiv pentru pensie suplimentara! Care pensie suplimentara, cu concursul magistratilor, li se refuza! Si ar mai fi ceva de observat, daca vrem sa fim corecti ! Prin decizie  a CCR ati “decretat” similitudinea intre profesia de militar si cea de magistrat. Iata textul Deciziei CCR nr 20/2000: ”Curtea Constitutionala retine ca instituirea pensiei de serviciu pentru cadrele militare si pentru magistrati nu reprezinta un privilegiu, ci este justificata in mod obiectiv, ea constituind o compensatie partiala a inconvenientelor ce rezulta din rigoarea statutelor speciale carora trebuie sa li se supuna militarii si magistratii.

Astfel, aceste statute speciale stabilite de Parlament prin legi sunt mult mai severe, mai restrictive, impunand militarilor si magistratilor obligatii si interdictii pe care celelalte categorii de asigurati nu le au. Intr-adevar acestora le sunt interzise activitati ce le-ar putea aduce venituri suplimentare, care sa le asigure posibilitatea efectiva de a-si crea o situatie materiala de natura sa le ofere dupa pensionare mentinerea unui nivel de viata cat mai apropiat de cel avut in timpul activitatii.”

 

Sa mai precizam ca revizuirea Constitutiei din 2003 nu a insemnat abrogarea Constitutiei din 1991! Astazi, din nou, va renegati propria decizie, propriile rationamente. Astazi, dupa dvs,  nu mai este valabila "reciproca" : daca A=B, atunci B=A! Atunci ati recunoscut caracterul deosebit al profesiei de militar, care impune acordarea pensiei militare de stat si ati gasit ca profesia de magistrat este intr-o situatie similara. Oare asa sa fie?  Haideti sa vedem cate ceva! In primul rand, ce juramant depun militarii si ce juramant depun magistratii, daca depun vreunul? Haideti sa vedem cati militari au murit la datorie, chiar si acum in timp de pace si cati magistrati! Haideti sa vedem ce riscuri, ce pericole infrunta un militar ori un politist in timpul exercitarii profesiei si ce riscuri, ce pericole infrunta un magistrat! Cu parere de rau, trebuie sa observ ca in ultima perioada, datorita "colaborarii" cu serviciile secrete, acceptate si impuse de unii dintre magistratii din sistemul judiciar, cel mai mare pericol pe care l-ati infruntat a fost acela de a va urmari, aresta si condamna intre dvs! 

Mare diferenta, doamnelor si domnilor magistrati! Chiar daca va prevalati de un Statut constitutional care, de drept si de fapt, nu vorbeste nimic despre asa zise "garantii" ale independentei magistratilor, necum despre pensiile speciale pe care vi le-ati atribuit, in deplin conflict de interese, judecand dvs, pentru dvs! Si nu pentru o persoana, ci pentru o intreaga categorie socioprofesionala! Constitutia nu face  vorbire despre garantiile independentei dvs si nici nu instituie in sarcina legiuitorului dreptul de a stabili, prin lege, astfel de garantii! Mare diferenta intre realitatea instituita de normele constitutionale si ce ati "construit", prin decizii ale CCR, siluind practic Constitutia! Cum, la fel, mare diferenta este si intre cuantumul pensiilor dumneavoastra si cel al pensiilor noastre! La dvs. pensia medie este de aproximativ 18.000. lei, iar la noi este in jur de 2.750 de lei. Reprezentati doar in jur de 3% din totalul pensiilor speciale, dlor magistrati?!? Ca numar de pensionari nu este asa. In decembrie 2019, ne spune Digi 24 erau 9359 de beneficiari de pensii speciale, din care 3879 pensionari din randul magistratilor, deci 41,44% ! De unde 3%? Aaaa…ati facut calculul incluzand in categoria “pensii speciale”si pensiile militare? Gresit, pensiile militare nu sunt pensii speciale! Nu sunt pensii speciale in nicio tara NATO. Iar la intrarea in NATO, pensiile militare, inclusiv cuantumurile la care trebuiau sa ajunga deja au facut si ele obiectul tratatului de aderare! Sunteti in eroare stimati magistrati! Iar daca analizam cuantumul pensiilor medii, vom vedea ca pensia medie la magistrati este de 6,5 ori mai mare decat pensia medie la militari.

In conditiile in care numarul de magistrati pensionari este de 39 de ori mai mic decat numarul de rezervisti militari, un calcul simplu arata ca suma cheltuita pentru plata pensiilor magistratilor pensionari este doar de aproximativ 7 ori mai mica decat cea cheltuita pentru plata pensiilor militare. Acest lucru nu     l-ati vazut, dlor magistrati, desi spune multe despre pensiile magistratilor! Poate tocmai de aceea pastrati "discretia"! Toate aceste aspecte, impreuna cu atitudinea reprobabila a unor magistrati care vor practic sa sileasca legiuitorul sa mentina pensiile magistratilor “la schimb” cu desfiintarea pensiilor militarilor, desi acestea nu intra in categoria pensii speciale, ne jignesc pe noi militarii, si nu numai pe noi! Iar pe dvs magistratii va descalifica! Urat, dlor magistrati care va pretati la astfel de masinatiuni mizerabile! Sincer, regret ca a trebuit sa scriu aceste randuri, insa atitudinea unor magistrati nu mi-a dat de ales!

 

 

Honor et Patria! Vae Victis!

 

Col.(r) Stefan TUDOSIE,

            Vicepresedinte SCMD